تبلیغات
سارا دخترک تنها - ۵ زبان عشق


سارا دخترک تنها

ما ادمها همیشه توی ظاهر همدیگه رو دوست دارم اما ای كاش واقعا اینطور بود همه فقط ادعا میكنیم اما امان از روزی كه وقت اجرای ادعاها

The five LOVE languages

 

آیا میدونستید که 5 زبان برای ابراز  عشق وجود دارد ؟یعنی هرکس به طریقی عشق را از دیگران احساس میکنه . یعنی میفهمه که دیگران دوستش دارند و یا بهش اهمیت میدهند . در آدم های مختلف این زبان متفاوت ولی در کل میشود آن را به 5 دسته تقسیم کرد .

 

1. words of affirmation

 

اولین زبان عشق میتونه "استفاده از کلمات تایید کننده باشد"

بعضی از افراد واقعا به توجه کردن دیگران به خودشون اهمیت میدهند .کلمات برای بعضی از افراد میتونه واقعا آفریننده عشق و یا به وجود آورنده نفرت باشد .اگر دوست دارید عاشق باشید باید به کلماتی که برای صحبت با طرف مقابلتان استفاده میکنید توجه داشته باشید .

 

2. Gifts

 

دومین زبان عشق میتونه " هدیه " باشه . هدایا حتما نباید گران قیمت باشند برای افرادی که زبان عشقشان هدیه است، گران بودن و یا ارزان بودن هدیه برای آنها ملاک نیست بلکه آن هدیه را نشان توجه و عشق شما به خودشون میدانند و عشق را با تمام وجود احساس میکنند. کسی که زبان عشقش هدیه باشد با استفاده از 4 زبان دیگر احساس عشق نخواهد کرد .

 

3. Acts of service

 

سومین زبان عشق میتونه " انجام دادن کاری برای طرف مقابل " باشه .بعضی از افراد هستند که دوست دارند طرف مقابلشان کارهایی را برای آنها انجام بده این کارها حتی میتونه تامیر یکی از لوازم از کار افتاده هم باشه .

 

این افراد از کودکی ابراز عشق را با خدمت کردن به دیگران یاد گرفتند و وقتی کسی کاری را براشون انجام میده احساس میکنند که طرف مقابل براشون ارزش قائل بوده و دوستشون داره . به همین دلیل است که برخی از خانم ها از کمک نکردن همسرانشان در کارهای خانه احساس نارضایتی میکنند و با خودشون میگن اگه شوهرم منو دوست داشت تو شستن ظرفها به من کمک میکرد.

 

4. Quality Time

 

چهارمین زبان عشق میتونه " داشتن وقت کافی برای طرف مقابل " باشه . بعضی از افراد دوست دارند طرف مقابل براشون وقت کافی را بذاره .وقتی را فقط به آنها اختصاص بده . این افراد از این طریق عشق را دریافت میکنند.این زبان عشق میتونه باعث شه که شما از فعالیت های شخصیتون کم کنید و وقتی را به طرف مقابلتون اختصاص بدهید.

 

5. Physical Touch

 

پنجمین زبان عشق میتونه " داشتن تماس فیزیکی " باشه . برخی از افراد از این طریق عشق را دریافت میکنند . اما نباید این زبان را با مسائل دیگر قاطی کرد. برای برخی از افراد  دریافت عشق از این طریق میتونه سخت باشه به دلیل خاطرات تلخی که در گذشته داشته اند.اما این زبان هم قانون های خاص خودش را دارد که احترام به محدوده شخصی هر فرد میتونه مهمترین این قوانین باشه.

 

 

Discovering Your Primary Love Language

 

برای کشف زبان عشق خودتان باید به خودتون توجه کنید و ببینید چه چیزی بیشتر از همه موجب میشه که شما فکر کنید که طرف مقابلتان شما را دوست دارد . کسانی که بیش از یک زبان برای دریافت عشق دارند خوشحال باشند چون طرف مقابلشان راحت تر میتونه عشق خودش را ابراز کند به دلیل انتخاب های زیادی که دارد.

 

The Five Languages of Love for singles / by Gary Chapman

 

بخش کوتاهی از کتاب جالب 5 زبان عشق نوشته گری چاپمن

 

--

نوشته شده در چهارشنبه 5 دی 1386 ساعت 01:12 ق.ظ توسط سارا دخترک تنها نظرات | |


پیچك دات نت قالب جدید وبلاگ